logo
dividerآرشیو اخبارdividerبازدید دانشجویان دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی از سیناژن
بازدید دانشجویان دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی از سیناژن
بازدید دانشجویان دکتری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی از سیناژن

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در راستای بازدیدهای علمی دانشجویان پژوهشکده از مجموعه های فعال در حوزه زیست فناوری، گروهی از دانشجویان دکتری پژوهش محور پژوهشکده از شرکت سیناژن بازدید کردند.

 

 شرکت تحقیقاتی تولیدی سیناژن که در سال 1373 تاسیس شده از مجموعه های دانش بنیان خصوصی فعال در حوزه زیست فناوری پزشکی و داروسازی است که  با در اختیار داشتن فناوری تولید پروتیین های نوترکیب دارویی اقدام به تولید اقلام مختلف برای بیماران خاص از قبیل مبتلایان به ام اس، سرطان، بیماریهای خونی و ... می‌کند که حدود 17 قلم دارو به مرحله تولید رسیده و تعدادی نیز در مراحل نهایی کسب مجوز برای ورود به بازار می‌باشند

دکتر قبادی، مشاور بالینی و رییس روابط عمومی شرکت سیناژن در این بازدید ضمن معرفی شرکت و واحد های فعال آن، حوزه های فعالیتی، بخش های تولیدی، شرکت های زیرمجموعه و محصولات این شرکت دانشجویان را با انواع فرآورده های بیوتکنولوژیک و شیوه های مهندسی ژنتیک در سطح سلولی تا تولید فراورده های دارویی آشنا کرد.

وی همچنین توضیحاتی در خصوص داروهای تولیدی شرکت از جمله سینووکس و رسیژن که هر دو بر پایه پروتئین نوترکیب اینترفرون بتا –b1 تهیه شده و با تولید داخلی آنها از خروج سالانه بیش از 200 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده ارائه داد.

 

قبادی با اشاره به صادرات محصولات این شرکت به کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: فعالیت‌های شرکت در حوزه زیست فناوری به کسب جوایز و افتخارات متعدد مثل عنوان مرکز تحقیق و توسعه نمونه کشور، مرکز پژوهشی نمونه کشور، واحد صنعتی نمونه کشوری، دریافت جایزه طلای بیوتکنولوژی آسیا و ... منجر شده است

 
منبع : گروه پژوهشی بیونکنولوژی میکروبی
© تمامی حقوق برای پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک